yrsdtrdxtydyf

مدیر عامل دارالشفای امام حسین (ع) اعلام کرد

همایش شفا یاروان حسینی در روز دوشنبه 96/07/03 در محل مسجد حضرت رسول بیرجند با حضور فردوسی های مقیم بیرجند ،تعدادی از خیرین شهرستان فردوس ،اعضای محترم هیئت مدیره دارالشفای امام حسین (ع)  ،مهندس اسماعیلی معاونت محترم سیاسی فرمانداری فردوس وتعدادی از اعضای محترم شورای اسلامی شهر فردوس برگزار گردید که در این  جلسه حدود 500 نفر از همشهریان عزیز مقیم بیرجند شرکت نموده بودند.

در این همایش پس از قرائت قرآن، زیارت عاشورا و عرض خوش آمدگویی، به نمایش کلیپی از خدمات دارالشفا به بیماران محروم و صعب العلاج  پرداخته شد سپس ارائه گزارشی از عملکردی این بنیاد خیریه و فعالیتهای 14 ساله با هدف کمک به امر دارو و درمان بیماران محروم و تحت پوشش قراردادن نقاط ضعف بهداشت و درمان منطقه توسط مدیر عامل دارالشفا پرداخته شد و همچنین ساخت کلینیک تخصصی درالشفای امام حسین (ع) با هزینه تقریبی 4 میلیارد تومان که همت خیرین و همشهریان عزیز را میطلبد در ادامه آقای دکتر اسماعیلی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از خدمات دارالشفای امام حسین (ع) تشکر و به این نکته اشاره نمودند که این بنیاد خیریه اهداف و آرمان های بسیار خوبی را پیش رو گرفته و میتواند با این اهداف از جمله ساخت کلینیک تخصصی ،فردوس را به یک قطب درمانی در منطقه تبدیل کند و در کنار شبکه بهداشت و درمان کمک حال مردم و بخصوص بیماران محروم و مستضعف منطقه همچنین حاج اقای غلامی از اعضای هیات امنا فردوسیهای مقیم بیرجند از حضور هیات مدیره دارالشفا تشکر و خدمات دارالشفا به محرومین  را منحصر به فرد خواند و خواستار کمک به این بنیاد خیریه شد واز فردوسیهای مقیم بیرجند خواستن درمراسمات حضور فعال داشته باشند در نهایت ،مراسم با مداحی مداحان اهل بیت به پایان رسید.

 

به گزارش روابط عمومی دارالشفا در یک جلسه صمیمانه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره دارالشفا با جناب مهندس کریمی فرماندار سرایان دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه مدیر عامل دارالشفاء با بیان اینکه مجوز این مرکز از فرمانداری فردوس اخذ گردیده به بیان گزارش کاملی از فعالیت های دارالشفا پرداخت. 

 وی به  چگونگی جذب کمک های مرمی و طریقه کمک به محرومین پرداخت و گفت دارالشفای امام حسین (ع) هیچگونه کمک دولتی دریافت نمی کند و تماما توسط خیرین محترم  و درآمد خود درمانگاه تامین می گردد.

سید مهدی علیپرست گفت در کنار موسسه خیریه درمانگاه دارالشفای امام حسین (ع) وجود دارد که خدمات دهی آن برای محرومین از صفر تا 100 درصد و برای سایر مردم با 30 درصد تخفیف می باشد.

وی گزارشی از آمارمساعدت به محرومین شهرستان سرایان نیز ارائه کرد که از ابتدای سال 95 تاکنون تنها به محرومین شهر سرایان به تعداد 1151 نفر مبلغ 42 میلیون تومان کمک شده است.و برای کل شهرستان جمعا به تعداد 2017 نفر محروم مبلغ 72 میلیون تومان مساعدت شده است.

وی طریقه کمک به محرومین را نیز تشریح نمود که دارالشفا معتمدانی در کل منطقه دارد که پس از استعلام و تشخیص  میزان محرومیت شخص از صفر تا 100 درصد به فرد کمک میشود.و به هیچ عنوان پول نقد به دست فرد داده نمیشود و فقط به حساب داروخانه ، دکتر و یا بیمارستان واریز می شود که این عمل باعث شده کسی نتواند سوء استفاده نماید.  

سیدمهدی علیپرست از افزایش میزان مراجعه محرومین سخن گفت و افزود هم اکنون فقط 30 نفر بیمار فلج مغزی تحت پوشش دارالشفای امام حسین (ع) هستند که خوب هزینه زیادی را برای این مرکز  در بر دارد.

وی از طرح گسترش فضای درمانی دارالشفا با عنوان کلینیک تخصصی نام برد که به همت خیرین زمین آن خریداری گردیده و انشاالله در مساحت 2620 متر در 4 طبقه احداث خواهد شد.

در ادامه فرماندار سرایان ضمن خوش امد گویی از زحمات افراد فعال در مجموعه دارالشفای امام حسین (ع) تقدیر و تشکر نمود و گفت دارالشفای امام حسین (ع) متعلق  به کل منطقه هست و همه باید آن را حمایت کنند.

مهندس کریمی چند پیشنهاد برای پیشبرد اهداف دارالشفا ارائه داد که مورد استقبال قرار گرفت از قبیل اینکه تا کی می خواهیم در حوزه درمان فعالیت کنیم که هم هزینه زیادی دارد و هم بازدهی خوبی ندارد و بهتر است که در حوزه پیشگیری ورود پیدا کنیم تا دیگر نیازی به درمان نباشد.

وی پیشنهاد داد در حوزه پیشگیری اگر یک برنامه جامع و مشخص ارائه گردد چون برای آن سرفصل مخصوص  مشخص شده است فرمانداری ها می توانند حمایت مالی خوبی انجام دهند .

یکی دیگر از پیشنهاد ها ، استعداد یابی دانش آموزان در مدارس بود و اینکه دانش آموزان را به دارالشفا بیاورید تا از نزدیک فعالیت های این بنیاد را ببینند و سفیری شوند برای تبلیغ دارالشفا.

وی به طرح جالب یزدی ها برای رونق شهرشان اشاره کرد که در وصیت هر یزدی به پسرش نوشته شده است که به هر جای دنیا که برای تحصیل رفتی باید یک سوم عمر خود را در شهرستان یزد خدمت کنی که این کار باعث شده یزد به عنوان یکی از قطب های پزشکی کشور مطرح شود. 

در پایان نیز مهندس کریمی گفت آماده هرگونه همکاری با دارالشفای امام حسین (ع) برای رفع محرومیت زدایی از منطقه هستم

به گزارش روابط عمومی دارالشفا ظهر روز سه شنبه 11/7/96 مدیر عامل و جمعی از اعضای هیئت مدیره دارالشفا ملاقاتی با امام جمعه شهر آیسک داشتند.

در این دیدار که مهندس مسعودی شهردار آیسک نیز حضور داشت مدیر عامل این مرکز گزارشی از اقدامات و فعالیت های دارالشفا ارائه نمود.

سید مهدی علیپرست بیان نمود که دارالشفای امام حسین (ع) شهرستان فردوس متعلق به کل منطقه هست و هر محرومی که از پله های دارالشفا بالا می آید کارکنان این مرکز بدون اینکه این شخص اهل کجا هست تا جایی که  امکان داشته باشد کمک کرده و مشکل محروم  را برطرف می نمایند.

وی  مساعدت های که به مردم منطقه می شود را یادآوی نمود و گفت تنها  در سال 95 تاکنون به تعداد    542  نفر از محرومین شهر آیسک و روستاهای اطراف که بالغ بر    18 میلیون  تومان بوده کمک شده است.

مدیر عامل دارالشفا از احداث کلینیک تخصصی این مرکز در متراژ 2400 متر و در چهار طبقه با امکانات روز دنیا و همچنین تخصص هایی که مورد نیاز منطقه می باشد نیز سخن گفت که با توجه به اینکه دارالشفای امام حسین (ع) هیچگونه کمک دولتی دریافت نمی کند کمک خیرین همیشه در صحنه را برای تکمیل این پروژه خواستار شد.

در ادامه مهندس مسعودی شهردار آیسک که جز اعضای هیئت مدیره دارالشفاء نیز می باشد روش های کمک به دارالشفاء را خاطر نشان کرد از قبیل برگزاری مراسم ختم برای اموات خیرین و اهدای ثلث سهم امام که توسط مراجع محترم تقلید اجازه آن گرفته شده است که در بحث دارو ودرمان محرومین می توان هزینه نمود.

همچنین وی از طریقه کمک به محرومین نیز گفت که هیچ گونه پولی به دست مراجعه کننده داده  نمیشود و فقط پول به حساب داروخانه ، دکتر و یا بیمارستان واریز می گردد و به بیمار فقط یک حواله داده میشود که این روش گامی موفق برای جلوگیری از تکدی گری نیز بوده است.

در ادامه حاج آقای عرب امام جمعه آیسک که تازگی از مراسم حج بازگشته بودند ضمن خوش آمد گویی به کلیه دست اندرکاران این بنیاد خیریه به تمامی آنان دست مریزاد گفت و کمک به محرومین را یکی از والاترین  کارها دانست و سفارش ائمه نیز بر این  بوده است که تا می توانی باری از دوش محرومین برداریم.

وی پیشنهاد هایی نیز عنوان نمودند که مورد استقبال مدیر عامل و هیئت مدیره دارالشفا قرار گرفت که به عنوان مثال جلسه با معتمدین شهر ایسک و ارائه گزارشی از اقدامات دارالشفا برای این عزیزان بود که قرار شد در ماه های آینده این جلسه با همکاری شهرداری ایسک انجام شود.

همچنین حاج آقای عرب  نیز قول هرگونه همکاری را جهت برطرف کردن محرومیت با توجه به قهر طبیعت از این منطقه را دادند .

دیدار مسئولین دارالشفای امام حسین (ع) با امام جمعه ، شهردار و بخش دار شهر سه قلعه

به گزارش روابط عمومی دارالشفای امام حسین (ع) صبح روز چهارشنبه 12/7/96 مدیرعامل و جمعی از اعضای هیئت مدیره دارالشفا با امام جمعه شهر سه قلعه جناب حاج آقای کفشی در محل دفتر ایشان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که مهندس خطیب شهردار و مهندس باستانی بخشدار سه قلعه نیز حضور داشتند مدیر عامل دارالشفا گزارش مختصری ازفعالیت های  دارالشفا و چگونگی شکل گیری این موسسه عنوان نمود که 14 سال پیش و با پیشنهاد روحانی عالی مقام حاج آقای کافی این موسسه خیریه استارت خورد و توانسته در این چند سال کمک های شایانی به محرومین منطقه در امر دارو ودرمان  داشته باشد.

وی نیز به این اشاره نمود که تنها در سال 95 تاکنون از شهر سه قلعه و روستاهای اطراف تعداد324 نفر محروم به دارالشفا مراجعه که بالغ بر 12 میلیون تومان به این عزیزان مساعدت شده است.

سپس سید حسین خزاعی فر مدیر داخلی دارالشفاء چند نمونه از بیمارانی که به این مرکز مراجعه می نمایند و دارای بیماری های جدیدی از قبیل کاوازاکی و گوشه تیپ c   هستند و متاسفانه هنوز وزارت بهداشت این نوع بیماری ها را به عنوان بیماری خاص نپذیرفته اشاره نمود و گفت این عزیزان باید کل هزینه های درمان خود را که ماهیانه بالغ بر 10 میلیون تومان می باشد  را خودشان پرداخت نمایند که خوب از توان آنها خارج است و به دارالشفای امام حسین (ع) مراجعه می نمایند و در اینجا تا حد امکان مشکلشان را رفع می نمائیم.

در ادامه امام جمعه شهر سه قلعه حاج آقای کفشی از اقدامات دارالشفا مبنی بر مساعدت به بیماران محروم منطقه سه قلعه که به دارالشفای امام حسین (ع) فردوس مراجعه می نمایند تشکر کرد و گفت من خودم هر زمان کسی را جهت کمک دارویی یا درمانی  به این مرکز فرستادم از رفتار کارکنان و نیز کمکی که به آنان شده بود ابراز خرسندی کردند که از این منظر هم تقدیر و تشکر می گردد.

در پایان نیز مهندس خطیب شهردار سه قلعه از اینکه افراد محرومی  را که شخصا به دارالشفا ارجاع داده و مشکل آنان خیلی سریع رفع شده بود از کلیه کارکنان دارالشفای امام حسین (ع) تقدیر و تشکر نمود.

 

به گزارش روابط عمومی دارالشفای امام حسین (ع) روز یکشنبه 12/6/96 هیئت مدیره دارالشفا با جناب آقای دکتر محمد نصیری  مدیر کل خیرین و موسسات خیریه سلامت  در محل  وزارت بهداشت  و درمان  دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه  مدیر عامل دارالشفاء امام حسین  (ع) گزارشی از روند فعالیت درمانگاه خیریه  امام حسین (ع) ارائه نمود و با توجه به گستردگی کار  و لزوم  توسعه این مرکز تقاضای کمک  از خیرین را گوشزد نمود .

 

مهدی آزمایش رئیس هیئت مدیره دارالشفا در رابطه با بحث مد د کاری  بیمارانی  که  از بیمارستان دکتر چمران فردوس به این مرکز مراجعه می کنند سخنانی ایراد نمود  و گفت مبالغی توسط دارالشفاء  به این مراجعین پرداخت می گردد که تقاضا نمود در صورت امکان این مبلغ از ردیف مدد کاری و مساعدت بیمارستان پرداخت گردد.