yrsdtrdxtydyf

تقدیر دارالشفاء امام حسین (ع) از خبرنگاران فعال فردوس به مناسبت روز خبرنگار

به گزارش روابط عمومی دارالشفاء صبح دیروز 17 مرداد 96 که نام گذاری شده به نام روز خبرنگار جلسه ای در فرمانداری شهرستان فردوس تشکیل و از خبرنگاران فعال شهرستان تقدیر به عمل آمد

در ابتدای جلسه حاج آقای بابایی امام جمعه فردوس ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید صارمی خبرنگار صداسیما که در حین ماموریت به درجه رفیع شهادت نائل آمده از کلیه خبرنگاران فعال شهرستان تقدیر و تشکر نمود .

وی افزود خبرنگاری کار سختی است و باید شخص آموزش دیده باشد و ازطرفی  نباید صرفا به عنوان یک شغل به آن نگاه نمود و باید به آن عشق ورزید و با علاقه کار کرد.

ایشان ادامه دادند خبرنگار باید متعهد و احساس مسئولیت داشته باشد و همچنین روح استقلال و آزادگی یک شاخصه مهم برای یک خبرنگار میباشد.

وی گفت خبرنگاران باید  اخبار درست و دقیق و معتبر ارائه دهند و امانت دار باشد و خبری را بدون کم  و کاست و یا اضافه ای بیان نمایند.

در ادامه آقای اسماعیلی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری فردوس به ایراد سخنرانی پرداخت که در ابتدا ضمن تشکر از تمامی خبرنگارانی که در فردوس فعالیت می نمایند از شهید صارمی که در سال 77 به دست گروه تروریستی طالبان به شهادت رسید یاد نمود و روز خبرنگار را خدمت همه عزیزان و به ویژه خبرنگاران محترم تبریک عرض کرد و از آقای ایمانطلب نیز بابت تجمیع برنامه هایی که جهت روز خبرنگار  برگزار می شود تشکر نمود.

وی همچنین خاطر نشان کرد جهت تجلیل از خبرنگاران نباید به یک روز اکتفا کرد. ایشان از خبرنگارانی  که به صورت مستقیم از فرمانداری انتقاد می کنند نیز تشکر نمود و گفت فقط زمانی که انتقاد می کنید جایی برای پاسخ هم در نظر بگیرید که فرمانداری یا سایر ادارات بتوانند جواب گو باشند.

آقای ایمانطلب رئیس اداره فرهنگ و ارشاد  اسلامی در بین جلسه عنوان نمود که طبق تحقیقاتی که انجام شده میانگین عمر خبرنگاران به علت سختی کاری که دارند 15 سال کمتر از سایر مردم میباشد و اغلب خبرنگاران دارای امراضی از قبیل ناراحتی های گوارشی ، گزگز انگشتان، کمردرد، ناراحتی قلبی و ... می باشند و شغل خبرنگاری جزء 10 کار سخت دنیا نیز محسوب می شود.

در ادامه جلسه خانم جمالی به عنوان دبیر جلسه ضمن گرامیداشت روز خبرنگار از مشکلات حوزه خبرنگاری از قبیل درآمد ناچیز و ناکافی و اینکه جز مشاغل سخت به حساب می آید یاد کرد و همچنین تشکر نمود از ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرمانداری و آقای حلاج مقدم و تعدای از روابط عمومی های ادارات که همکاری خوب و صمیمانه ای  با خبرنگاران دارند.

در ادامه جلسه آقای حسین اکبری مدیر مسئول روزنامه یاقوت کویر صحبت کرد و عنوان نمود با افتخار اعلام میکنیم که تاکنون 67 نشریه یاقوت کویر را با موفقیت به چاپ رسانده ایم و برای اولین با در تاریخ شهرستان فردوس توانسته ایم یاقوت کویر را به صورت هفته نامه به چاپ برسانیم.

وی یادآور شد نشریه یاقوت کویر اخبار حوزه اشتغال را به صورت ویژه منعکس میکند و همچنین گفت در حوزه روابط عمومی های ادارات بحث آموزش باید به جد پیگیری شود تا خبرها در قالب  استاندارد منعکس گردد .

سپس آقای باکمال که یکی از خبرنگاران با سابقه شهرستان میباشد صحبت نمود و گفت که اگر زمانی خبرنگاری به موضوعی گیر میدهد به معنای کم کاری مسئولین نیست و منظور تسریع  اتمام پروژه می باشد که نباید مسئولین از این امر ناراحت شوند.

وی از پروژه هایی که چند سالی هست بر زمین مانده و هیچ پیشرفتی نداشته از قبیل مجتمع فرهنگی ورزشی کارگران، باند امداد و نجات و دوبانده نمودن محور فردوس دیهوک نام برد که تلاش مسئولین را می طلب تا این پروژه ها هم سریعتر به اتمام برسد.

در ادامه آقای ایمانطلب از کلیه روابط عمومی ها خواست که با نشریه پیک شفا که یک نشریه رسمی شهرستان می باشد همکاری نمایند و خبرهای خود را به این نشریه نیز ارسال کنند.

در انتهای جلسه نیز از کلیه خبرنگاران شهرستان توسط هدایایی که از طرف برخی ادارات ، دارالشفاء امام حسین (ع) ، دفتر امام جمعه ، دفتر نمایندگی مجلس و فرمانداری تدارک دیده شده بود تقدیر انجام گردید.