yrsdtrdxtydyf

به گزارش روابط عمومی دارالشفا ظهر روز سه شنبه 11/7/96 مدیر عامل و جمعی از اعضای هیئت مدیره دارالشفا ملاقاتی با امام جمعه شهر آیسک داشتند.

در این دیدار که مهندس مسعودی شهردار آیسک نیز حضور داشت مدیر عامل این مرکز گزارشی از اقدامات و فعالیت های دارالشفا ارائه نمود.

سید مهدی علیپرست بیان نمود که دارالشفای امام حسین (ع) شهرستان فردوس متعلق به کل منطقه هست و هر محرومی که از پله های دارالشفا بالا می آید کارکنان این مرکز بدون اینکه این شخص اهل کجا هست تا جایی که  امکان داشته باشد کمک کرده و مشکل محروم  را برطرف می نمایند.

وی  مساعدت های که به مردم منطقه می شود را یادآوی نمود و گفت تنها  در سال 95 تاکنون به تعداد    542  نفر از محرومین شهر آیسک و روستاهای اطراف که بالغ بر    18 میلیون  تومان بوده کمک شده است.

مدیر عامل دارالشفا از احداث کلینیک تخصصی این مرکز در متراژ 2400 متر و در چهار طبقه با امکانات روز دنیا و همچنین تخصص هایی که مورد نیاز منطقه می باشد نیز سخن گفت که با توجه به اینکه دارالشفای امام حسین (ع) هیچگونه کمک دولتی دریافت نمی کند کمک خیرین همیشه در صحنه را برای تکمیل این پروژه خواستار شد.

در ادامه مهندس مسعودی شهردار آیسک که جز اعضای هیئت مدیره دارالشفاء نیز می باشد روش های کمک به دارالشفاء را خاطر نشان کرد از قبیل برگزاری مراسم ختم برای اموات خیرین و اهدای ثلث سهم امام که توسط مراجع محترم تقلید اجازه آن گرفته شده است که در بحث دارو ودرمان محرومین می توان هزینه نمود.

همچنین وی از طریقه کمک به محرومین نیز گفت که هیچ گونه پولی به دست مراجعه کننده داده  نمیشود و فقط پول به حساب داروخانه ، دکتر و یا بیمارستان واریز می گردد و به بیمار فقط یک حواله داده میشود که این روش گامی موفق برای جلوگیری از تکدی گری نیز بوده است.

در ادامه حاج آقای عرب امام جمعه آیسک که تازگی از مراسم حج بازگشته بودند ضمن خوش آمد گویی به کلیه دست اندرکاران این بنیاد خیریه به تمامی آنان دست مریزاد گفت و کمک به محرومین را یکی از والاترین  کارها دانست و سفارش ائمه نیز بر این  بوده است که تا می توانی باری از دوش محرومین برداریم.

وی پیشنهاد هایی نیز عنوان نمودند که مورد استقبال مدیر عامل و هیئت مدیره دارالشفا قرار گرفت که به عنوان مثال جلسه با معتمدین شهر ایسک و ارائه گزارشی از اقدامات دارالشفا برای این عزیزان بود که قرار شد در ماه های آینده این جلسه با همکاری شهرداری ایسک انجام شود.

همچنین حاج آقای عرب  نیز قول هرگونه همکاری را جهت برطرف کردن محرومیت با توجه به قهر طبیعت از این منطقه را دادند .