yrsdtrdxtydyf

 

به گزارش روابط عمومی دارالشفا در یک جلسه صمیمانه مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره دارالشفا با جناب مهندس کریمی فرماندار سرایان دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه مدیر عامل دارالشفاء با بیان اینکه مجوز این مرکز از فرمانداری فردوس اخذ گردیده به بیان گزارش کاملی از فعالیت های دارالشفا پرداخت. 

 وی به  چگونگی جذب کمک های مرمی و طریقه کمک به محرومین پرداخت و گفت دارالشفای امام حسین (ع) هیچگونه کمک دولتی دریافت نمی کند و تماما توسط خیرین محترم  و درآمد خود درمانگاه تامین می گردد.

سید مهدی علیپرست گفت در کنار موسسه خیریه درمانگاه دارالشفای امام حسین (ع) وجود دارد که خدمات دهی آن برای محرومین از صفر تا 100 درصد و برای سایر مردم با 30 درصد تخفیف می باشد.

وی گزارشی از آمارمساعدت به محرومین شهرستان سرایان نیز ارائه کرد که از ابتدای سال 95 تاکنون تنها به محرومین شهر سرایان به تعداد 1151 نفر مبلغ 42 میلیون تومان کمک شده است.و برای کل شهرستان جمعا به تعداد 2017 نفر محروم مبلغ 72 میلیون تومان مساعدت شده است.

وی طریقه کمک به محرومین را نیز تشریح نمود که دارالشفا معتمدانی در کل منطقه دارد که پس از استعلام و تشخیص  میزان محرومیت شخص از صفر تا 100 درصد به فرد کمک میشود.و به هیچ عنوان پول نقد به دست فرد داده نمیشود و فقط به حساب داروخانه ، دکتر و یا بیمارستان واریز می شود که این عمل باعث شده کسی نتواند سوء استفاده نماید.  

سیدمهدی علیپرست از افزایش میزان مراجعه محرومین سخن گفت و افزود هم اکنون فقط 30 نفر بیمار فلج مغزی تحت پوشش دارالشفای امام حسین (ع) هستند که خوب هزینه زیادی را برای این مرکز  در بر دارد.

وی از طرح گسترش فضای درمانی دارالشفا با عنوان کلینیک تخصصی نام برد که به همت خیرین زمین آن خریداری گردیده و انشاالله در مساحت 2620 متر در 4 طبقه احداث خواهد شد.

در ادامه فرماندار سرایان ضمن خوش امد گویی از زحمات افراد فعال در مجموعه دارالشفای امام حسین (ع) تقدیر و تشکر نمود و گفت دارالشفای امام حسین (ع) متعلق  به کل منطقه هست و همه باید آن را حمایت کنند.

مهندس کریمی چند پیشنهاد برای پیشبرد اهداف دارالشفا ارائه داد که مورد استقبال قرار گرفت از قبیل اینکه تا کی می خواهیم در حوزه درمان فعالیت کنیم که هم هزینه زیادی دارد و هم بازدهی خوبی ندارد و بهتر است که در حوزه پیشگیری ورود پیدا کنیم تا دیگر نیازی به درمان نباشد.

وی پیشنهاد داد در حوزه پیشگیری اگر یک برنامه جامع و مشخص ارائه گردد چون برای آن سرفصل مخصوص  مشخص شده است فرمانداری ها می توانند حمایت مالی خوبی انجام دهند .

یکی دیگر از پیشنهاد ها ، استعداد یابی دانش آموزان در مدارس بود و اینکه دانش آموزان را به دارالشفا بیاورید تا از نزدیک فعالیت های این بنیاد را ببینند و سفیری شوند برای تبلیغ دارالشفا.

وی به طرح جالب یزدی ها برای رونق شهرشان اشاره کرد که در وصیت هر یزدی به پسرش نوشته شده است که به هر جای دنیا که برای تحصیل رفتی باید یک سوم عمر خود را در شهرستان یزد خدمت کنی که این کار باعث شده یزد به عنوان یکی از قطب های پزشکی کشور مطرح شود. 

در پایان نیز مهندس کریمی گفت آماده هرگونه همکاری با دارالشفای امام حسین (ع) برای رفع محرومیت زدایی از منطقه هستم