گزارش مراحل ساخت کلينيک تخصصي

به گزارش روابط عمومي دارالشفاي امام حسين(ع) سيد مهدي عليپرست مديرعامل دارالشفاي امام حسين(ع) ضمن تشکر از مردم و خيرين گرانقدري که هميشه يار و ياور اين موسسه خيريه بوده اند در رابطه با مراحل ساخت کلينيک تخصصي دارالشفاء توضيحاتي ارائه داد:

 وي اعلام کرد ساخت کلينيک تخصصي يک ضرورت اجتناب ناپذير براي مردم منطقه به ويژه محرومين مي باشد. از آنجائيکه دارالشفاي امام حسين(ع) تنها مرکز خصوصي درماني و خيريه در منطقه مي باشد و در جهت بهداشت و درمان مردم و محرومين گام برمي دارد تاکنون توانسته است خدمات شاياني در زمينه بهداشت دهان و دندان،آگاهي بخشي با ارائه کلاسهاي آموزشي بهداشتي ، و در زمينه درمان با وجود کلينيک فيزيوتراپي و پزشکان متخصص و همچنين حمايت و اعزام بيماران محروم سرطاني و صعب العلاج به شهرهاي مشهد ، تهران ، شيراز ، يزد و بيرجند ارائه نمايد.

لذا کلينيک تخصصي که شامل بخش هاي فيزيوتراپي ،کاردرماني،گفتاردرماني،شنوايي سنجي ، دندان پزشکي ، آزمايشگاه وکلينيک پزشکان متخصص قلب ، گوش و حلق و بيني، ارتوپدي ، اورولوژي ، چشم پزشکي ، زنان و زايمان و اطفال مي باشد مي تواند تبديل به قطب درماني درمنطقه گرديده و علاوه بر اشتغال زايي سلامت جامعه را بهبود بخشد لذا جهت اطلاع مردم عزيز منطقه و خيرين گرانقدر و ضمن تشکر مجدد از تمامي عزيزاني که تا بحال به ساخت کلينيک تخصصي کمک نموده اند اقداماتي که تاکنون انجام گرديده اعلام
مي گردد :

1- اجراي طرح امکان سنجي توسط مشاورکه با اجراي اين طرح نيازهاي بهداشتي و درماني منطقه مشخص گرديد و براساس نيازهاي منطقه نقشه کلينيک تخصصي تهيه و آماده اجرا گرديد.

2- پس از جلسات متعدد هيئت مديره ، تهيه زمين جهت احداث کلينيک تخصصي ، با توجه به اينکه محدوده بلوارشفا با وجود بيمارستان دکتر چمران ، داروخانه هاي موجود ، بنياد خيريه و دارالشفاء امام حسين ، مطب پزشکان متخصص وکلينيک بيمارستان دکتر چمران اين محدوده را به پيک درمان شهرستان فردوس و شهرهاي همجوارتبديل کرده است.لذا بر آن شديم تا زمين هاي جنب دارالشفاء خريداري گردد که با همت خيرين گرانقدر600 متر زمين خريداري و تملک گرديد.

3- تهيه نقشه کلينيک تخصصي پس از اجراي طرح امکان سنجي و تهيه زمين جهت ساخت و مشورت با پزشکان فردوسي مقيم مشهد مقدس ، تهران و بيرجند و همچنين جلسات متعدد با معتمدان شهرستان و خيرين منطقه و صاحب نظران نسبت به بررسي
شرکت هاي مهندسي مشاوراقدام شد که نهايتا شرکت آرک مد تهران با مديريت آقاي دکتر طلوع و مهندس برديا معطرکه از شرکت هاي معتبر و مورد تاييد وزارت بهداشت و درمان مي باشد قراردادي منعقد و شرکت مزبور بر اساس استانداردهاي جهاني نقشه کلينيک تخصصي را در چهار طبقه طراحي نمود که به فضل الهي و عنايت اقا امام حسين (ع) نقشه مورد نظر تهيه گرديد و آماده اجرا مي باشد.

4- نقشه طراحي شده توسط مهندسين مشاور آرک مد جهت تاييد به دانشگاه علوم پزشکي بيرجند ارسال که پس از بررسي و رفع نواقص تاييد گرديد.

5- ارائه نقشه ها به دفتر نظام مهندسي شهرستان فردوس:

نقشه ها پس از تاييد دانشگاه علوم پزشکي بيرجند، جهت بررسي و تعيين ناظر به دفتر نظام مهندسي فردوس ارسال گرديد که پس از بررسي و تاييد ، مهندس ناظر عمران  ، مهندس ناظر مکانيک و مهندس ناظر تاسيسات تعيين گرديد.

درحال حاضر پروژه آماده ساخت مي باشد ، گودبرداري اوليه بر اساس نقشه ها انجام و
مي بايست فنداسيون پروژه که شامل فنداسيون زيرزمين (اطاق تاسيسات و موتورخانه) و اجراي فنداسيون کل پروژه هست انجام پذيرد.    

قابل ذکراست تاکنون با احتساب قيمت خريد زمين و تهيه مراحل نقشه و ... بالغ بر  700 ميليون تومان هزينه گرديده که کل هزينه ها توسط خيرين گرانقدر پرداخت شده است.

جهت ارائه پروژه ماندگار که در آينده منبع درآمدي جهت بيماران محروم و سرطاني خواهد بود و پناهگاهي براي بيماران محروم و همچنين بهداشت و سلامت جامعه را تامين خواهد کرد.

نيازمند ياري و مساعدت شما مردم شريف و خيرين گرانقدر جهت ادامه پروژه هستيم.

قابل ذکر است کل پروژه 4ميليارد تومان هزينه دارد.